Elektronik Sigara güvenli mi ?

Elektronik sigara güvenli mi sorusu, günümüzde elinizde elektronik sigara gören üç kişiden ikisinin soracağı sorudur . Bunun sebebi de , bundan zarar gören sigara baronlarının yarattığı algıdır . Şüphe sayesinde , elektronik sigara satışlarını düşük tutmaya çalışıyorlar . Aslında zamana karşı koyamayacaklarını ve bilimin galip geleceğini onlar da biliyor . Bu zeki işadamları sadece kaçınılmazı geciktirerek pozisyon almak için zaman kazanmaya çalışıyorlar.

Son zamanlarda sıklıkla sorulan elektronik sigaralar güvenli mi sorusuna cevap vermekten sıkıldık gerçekten . Etrafımızdaki herkesin anlatacağı bir patlama hikayesi muhakkak var çünkü medya insanları bu şekilde kandırma eğiliminde . Malumunuz milyarlarca dolarlık sigara sektörünün kazancını düşürdüğünden , sigara devleri parayla haber yaptırmaya başladılar . Elektronik sigara %100 güvenlidir şeklinde bir iddiamız olmamakla beraber bu konuya rakamlarla ve verilerle bir göz atarak , endişeleri gidermeye çalışalım istiyoruz .


Elektronik sigara %100 güvenlidir şeklinde bir iddiamız olmamakla beraber bu konuya rakamlarla ve verilerle bir göz atarak , endişeleri gidermeye çalışalım istiyoruz .”

 

Elektronik Sigara Patlar mı ?

Günümüzde dünya çapında milyonlarca insanın kullandığı bu cihazlar ile ilgili bu tarz haberler görüyoruz . Hepsi uydurma haberlerdir demiyoruz fakat maksatlı olarak cımbızlandıklarını biliyoruz . Öncelikle patlayanın cihazlar değil de batarya/pil olduğu konusuna açıklık getirelim . Elektronik sigaralar değil fakat içlerindeki piller patlama riski taşıyorlar fakat çevrenizde sizi bu konuda uyarıp duran insanların sayabileceği örnek sayısı birkaç taneyi geçmez . Halbu ki patlayan cep telefonu bataryası sayısı çok daha fazladır . Yani elinizdeki elektronik sigaraya bakıp ” bunlar patlıyormuş geçen televizyonda gördük ” diyen amca / teyze , hergün kaç cep telefonun patladığından habersizdir . İçerisinde pil veya batarya bulunduran her cihaz patlama potansiyeline sahiptir ve patlama oranı cep telefonu ve tabletlerde elektronik sigaradakinden çok daha yüksektir .Bu noktada şunu belirtmekte yarar var , hiç olmazsa elektronik sigaraları çocuklarımızın eline tutuşturmuyoruz . Halbu ki çocuğunuzun veya torununuzun eline oyun oynasın veya çizgi film izledin diye verdiğiniz cep telefonları ve tabletler de patlama riski yüksek cihazlardır . Fakat onlar sigara firmalarının kazançlarını etkilemedikleri için kazalarını televizyonlarda sıklıkla göremezsiniz .